briard

tradycyjne (domowe) żywienie psów dużych ras

Najstarszy, tradycyjny sposób żywienia psów nadal ma wielu zwolenników. Warto poświęcić temu tematowi nieco uwagi, ponieważ aby dobrze skonstruować dawkę żywieniową dla psa należy zapoznać się z tym, co pies powinien zjadać (fizjologia gatunku i  rasy), z zawartością składników odżywczych w konkretnych produktach oraz z zapotrzebowaniem na nie w zależności od wieku, aktywności, stanu fizjologicznego i zdrowia psa. Nie jest to może szczególnie skomplikowane, wymaga jednak wiedzy i nakładu czasu. Wielu osobom może to sprawiać trudność, czy też być niewygodne.

Nieprawidłowe żywienie sprzyja występowaniu wielu chorób, jednak objawy kliniczne zwykle ujawniają się po nawet kilku latach. Dopiero wtedy wielu posiadaczy psów zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jakie błędy popełniali na co dzień.

domowe żywienie psów - fakty i mity

Wiele osób myśli o diecie psa jak o swojej własnej i stara się przygotowywać jedzenie dla czworożnego pupila jak dla siebie samego. Inni uważają z kolei, że psu wystarczą dowolne resztki z naszego stołu. Te dwa skrajne spojrzenia na psią dietę mają wspólny mianownik - jedno i drugie można zaliczyć do podstawowych błędów żywieniowych.

Artykuł w opracowaniu!


Copyright © 2000-2013 by Briardy w Polsce. Wszelkie prawa zastrzeżone!